Obecné Go To Top

Co je MYUNICARD?

MYUNICARD je předplacená platební karta MasterCard, kterou můžete použít u všech obchodníků s platebním terminálem v ČR i v zahraničí, všude tam, kde je obchod označen logem MasterCard, dále je možno využít platební kartu na nákupy v internetových obchodech a samozřejmě vybírat své peníze v bankomatech.

MYUNICARD je platební karta, která není spojená s Vaším hlavním účtem, záleží jen na Vás, jestli využijete tuto kartu pro bezpečnější platby na internetu či komfortní používání v zahraničí na dovolené nebo zvolíte jistou formu kapesného pro své děti.

MYUNICARD můžete i přednabít a darovat, protože až obdarovaný je schopen předplacenou kartu aktivovat jednoduše, prostřednictvím SMS.

Proč si pořídit MYUNICARD?

MYUNICARD je debetní předplacená platební karta MasterCard, která umí vše co běžné platební karty s moderními technologickými prvky. Navíc MYUNICARD je první předplacená debetní karta MasterCard v ČR, která není vázána na platební účet. MYUNICARD s bezkontaktním placením a s použitelným zůstatkem v kalendářním roce až 600.000 Kč umožňuje po splnění identifikace na jakékoliv pobočce České pošty výběr hotovosti nejen v bankomatech v ČR, ale také v zahraničí.

MYUNICARD využívá službu 3DS. Je proto bezpečná pro placení na internetu. „3DS“ – služba pro bezpečnější platbu na internetu kartou. Každá platba u Obchodníka je potvrzena heslem, které je v průběhu platby zasláno na číslo mobilního telefonu zvolené držitelem karty.

MYUNICARD je platební karta, kterou využíváte anonymně do výše daných limitů jak při placení na internetu, tak i všude tam, kde jsou platební terminály akceptující platební karty MasterCard.

Každý držitel MYUNICARD získá zakoupením karty možnost bezplatně po dobu jednoho měsíce  sledovat živé internetové televizní vysílání kdykoliv a kdekoliv až na čtyřech různých přenosných zařízeních.

Jakým způsobem je zajištěna péče o držitele MYUNICARD?

MYUNICARD držitelé mohou využívat:

Webový portál www.mobile2card.eu, kde jsou uvedeny všechny potřebné informace, týkající se MYUNICARD.

Samoobslužný portál www.anonymnikarta.cz/mobile2card, kde  jsou uvedeny všechny informace k obsluze Vaší MYUNICARD.

„Oddělení péče o zákazníky” – servisní telefonickou linku +420 495 800 665 provozovanou ČSOB, která řeší v českém jazyce dotazy a požadavky držitelů MYUNICARD související s aktivací a užíváním karty.

Dotazy spojené s kartou nebankovního charakteru (služby, akce, podněty)
Tel.: +420 234 496 999, E-mail: info@mobile2card.eu

Provozní doba: Po-Pá 9-17 hod.

Kdo může kontaktovat linku Oddělení péče o zákazníky ČSOB?

Operátoři servisní telefonické linky ČSOB jsou připraveni komunikovat s držitelem MYUNICARD.  K tomu je třeba znát telefonní číslo, ze kterého jste kartu MYUNICARD aktivovali, identifikační číslo MYUNICARD, uvedeném na zadní straně karty, případně odpověď na bezpečnostní otázku.

Kdo je vydavatelem a vlastníkem předplacené karty MYUNICARD?

Vydavatelem a vlastníkem přeplacených karet MYUNICARD je ČSOB, a.s., která vlastní licenci na vydávání elektronických peněz a je dozorována Českou národní bankou.

Pořízení Go To Top

Kde je možné MYUNICARD koupit?

MYUNICARD koupíte prostřednictvím eshopu na tomto webu, mobilním telefonem přes SMS a na provozovnách našich distributorů.

Jak se MYUNICARD aktivuje?

MYUNICARD aktivujete SMS ve formátu A 10-ti místné identifikační číslo (variabilní symbol na zadní straně karty, př.: A 1234567890) a tuto SMS zašlete na telefonní číslo +420 790 542 175.

Po aktivaci karty obdrží držitel karty prostřednictvím SMS zprávy úvodní PIN ke kartě. Držiteli karty je povinen úvodní PIN změnit na vlastní PIN v jakémkoli bankomatu ČSOB či Era. Toto bezpečnostní opatření snižuje riziko zneužití karty. Před změnou PINu v jakémkoliv bankomatu ČSOB nebo Era je nutné si kartu dobít.

Užívání Go To Top

Mohu po aktivaci MYUNICARD používat k platbám bez omezení?

Nízký limit - Po aktivaci je možno Vaší MYUNICARD používat okamžitě a to při jednorázovém dobití až do výše zůstatku karty 3 500 Kč zcela anonymně.

Vyšší limit - Pro navýšení limitu pro platby v ČR i v zahraničí a pro výběry z bankomatů v ČR až do výše zůstatku karty 60 000 Kč v kalendářním roce, je třeba registrovat MYUNICARD na webovém portále www.anonymnikarta.cz/mobile2card. V případě problémů Vám s registrací pomůže linka Oddělení péče o zákazníky ČSOB +420 495 800 665. Pro registraci je nutné vyplnit základní údaje (jméno a příjmení, adresa, datum narození, e-mail). Následně jsou Vám SMS zprávou zaslány přihlašovací údaje do privátní části webu, který umožňuje správu Vaší karty.

Nejvyšší limit - Pro navýšení limitu pro platby a výběr z bankomatů jak v ČR, tak i v zahraničí až do výše zůstatku karty 600 000 Kč v kalendářním roce je nutná Vaše plná identifikace ve kterékoli pobočce České pošty, s.p. (nezapomeňte si vzít MYUNICARD a občanský průkaz).

Jak používat MYUNICARD při platbě u obchodníka nebo v internetovém obchodě?

MYUNICARD používáte jako jakoukoliv jinou platební kartu k platbám u obchodníka prostřednictvím platebního terminálu kontaktně i bezkontaktně. Bezkontaktní platby jsou stejné jako u jiné platební karty a do výše 500 Kč bez nutnosti zadávání PINu.

Platba u obchodníka prostřednictvím platebního terminálu je bez poplatku.

MYUNICARD můžete používat i pro platbu za zboží či služby v internetovém obchodě. Stačí pouze u volby platební metody zadat „platba kartou“ a následně zadat 16-ti místné číslo karty, údaj o expiraci karty a CVC kód, který naleznete na zadní straně karty. (V některých případech jste vyzváni zadat ještě Vaše jméno, i když jej nemáte na kartě uvedeno.) Následně Vám SMS zprávou přijde kód pro ověření prováděné platby. Kód opíšete pro potvrzení autorizace. (tzv. „3DS“ – služba pro bezpečnější platbu na internetu platební kartou).

Platba v internetovém obchodě je také zcela bez poplatků.

Jak se MYUNICARD dobíjí?

MYUNICARD si dobijete převodem ze svého bankovního účtu na účet 264 958 909/0300 s uvedením identifikačního čísla jako variabilního symbolu nebo jinou platební debetní či kreditní  kartou na portále www.anonymnikarta.cz/mobile2card, nebo v hotovosti.

MYUNICARD - dobití prostřednictvím bankovního účtu:
Prostřednictvím internetového bankovnictví proveďte bankovní převod s částkou, kterou chcete převést na číslo účtu: 264 958 909/0300.
Pod variabilním symbolem uveďte identifikační číslo ze zadní strany své předplacené karty MYUNICARD.
Poplatek za dobití předplacené karty MYUNICARD bude automaticky stržen z převáděné částky a dobití je připsáno do 3 pracovních dnů.

MYUNICARD - dobití prostřednictvím platební karty přes platební bránu:
Vstupte na portál www.anonymnikarta.cz/mobile2card.

Zadejte identifikační číslo MYUNICARD a zadejte částku, kterou chcete dobít. Otevře se Vám platební brána, kam zadáte údaje z Vaší platební karty, tj. 16-ti místné číslo karty, údaj o vypršení platnosti karty a CVC kód ze zadní strany karty. V případě, že máte kartu s ochranou 3DS, budete vyzváni prostřednictvím SMS k zadání jednorázového kódu. MYUNICARD Vám bude dobita okamžitě a poplatek za dobití Vám bude stržen z převáděné částky.

MYUNICARD - dobití hotově či i jinou platební kartou v provozovnách distributora karty:
Tento způsob dobití dokončujeme a bude spuštěn v nejbližších dnech. O jeho spuštění Vás budeme informovat v novinkách na našich webových stránkách.

Mohu MYUNICARD používat i při platbách v zahraničí?

MYUNICARD můžete použít pro platby u všech obchodníků s online platebním terminálem s označením loga MasterCard.

MYUNICARD můžete použít pro výběry z bankomatů po celém světě v případě, že jste získali nejvyšší limit provedením plné identifikace na kterékoliv z poboček České pošty.

Mohu svoji MYUNICARD použít pro výběr hotovosti z bankomatu?

MYUNICARD můžete použít pro výběr z jakéhokoliv z bankomatů v ČR až po registraci karty. Po aktivaci výběr není umožněn žádný!

MYUNICARD můžete použít pro výběr z jakéhokoliv z bankomatů v zahraničí pouze za předpokladu, že jste získali nejvyšší limit provedením plné identifikace na kterékoliv z poboček České pošty.

Jaké jsou limity spojené s MYUNICARD?

Držitel Karty může využít Kartu podle uvedených limitů, pokud provede… Dobíjení Limit dobíjení Platby u obchodníka na internetu Maximální zůstatek Karty Výběr z ATM Limit výběru z ATM a zpětné výměny bez identifikace
aktivaci Karty prostřednictvím SMS zprávy… Pouze jednou 3 500 Kč Ano až 3 500 Kč Nelze Nelze
(pouze platba u obchodníka do 3 500 Kč)
… a navíc Kartu zaregistruje na Webových stránkách… Opakovaně 13 500 Kč
 za den

27 000 Kč
 za měsíc

60 000 Kč
 za kalendářní rok

Ano až 60 000 Kč v kalendářním roce Pouze v ČR 25 000 Kč
 v kalendářním roce
… a navíc se plně identifikuje na České poště Opakovaně 135 000 Kč 
za den

600 000 Kč
 za kalendářní rok

Ano až 600 000 Kč v kalendářním roce Bez omezení 600 000 Kč 
v kalendářním roce

Jak získám přehled o stavu a pohybu finančních prostředků v MYUNICARD?

Úplný přehled o transakcích Vaší MYUNICARD zjistíte na internetu po registraci na portále www.anonymnikarta.cz/mobile2card v sekci "Přihlásit" a poté budete přesměrováni do Vaší privátní části s historií transakcí, možností dobití apod.

Jak mohu MYUNICARD použít?

MYUNICARD - anonymní karta pro bezpečné placení v internetových obchodech:
MYUNICARD se službou 3DS můžete používat pro  bezpečné platby na internetu a minimalizovat tak zneužití Vaší běžné platební karty. Nevystavujete se riziku ztráty Vašich financí.

MYUNICARD - bezpečná cestovní karta na dovolené:
MYUNICARD Vám umožní mít bezpečně u sebe pouze tolik peněz, kolik nezbytně na dovolené potřebujete. V případě, že Vám nebudou postačovat peníze dobité na MYUNICARD, můžete kdykoliv dobít svoji kartu prostřednictvím svého internetového bankovnictví či dobít jinou kartou prostřednictvím platební brány. V případě nouze v zahraničí můžete dokonce požádat o dobití karty své blízké, rodinu a přátele.

MYUNICARD - samostatná karta pro platby „citlivého zboží a služeb":
MYUNICARD použijete pro tyto platby jako kteroukoliv jinou platební kartu.

MYUNICARD - karta na kapesné pro studenty a děti:
MYUNICARD může sloužit jako karta na kapesné pro děti a studenty. Rodiče mají dokonalý přehled o výdejích svých dětí a pohodlně mohou odkudkoliv kartu dětem dobíjet. Používání MYUNICARD zvyšuje finanční gramotnost dětí a studentů.

MYUNICARD - sdílená rodinná karta:
MYUNICARD můžete aktivovat pro sebe a užívat ji jak Vy, tak další členové rodiny. Můžete mít několik MYUNICARD a sdílet tak mezi sebou pohodlně peníze.

MYUNICARD - univerzální dárek:
MYUNICARD můžete použít jako dárek k zahraniční cestě, promoci, narozeninám, svátku, na Vánoce, prostě je to jen na Vás. Pokud zakoupíte kartu v obalu, můžete ji dobít částkou, kterou jste se rozhodli darovat. Stačí pouze přečíst identifikační údaj karty, který najdete pod perforovanou částí zadní strany obalu a dobít takto kartu, aniž byste ji vyndávali z obalu výše uvedenými způsoby. Poté můžete přednabitou MYUNICARD darovat. Obdarovaný pak aktivuje kartu běžným způsobem. Dobíjet lze jako dar bez předchozí aktivace do 3 500 Kč jednorázově.

 

E-shop nebo prodejce udává jako své číslo účtu sběrný účet MYUNICARD, mohu to akceptovat?

Obecně je to samozřejmě možné, nicméně zde vždy doporučujeme obezřetnost a prověření referencí o prodávajícím. Anonymita předplacených platebních karet může za jistých okolností být podvodnými osobami zneužita.